Muut vaihtoehdot




Toimitus 3-5 arkipäivää
Toimituskulut alkaen 7,99 €Ilmainen toimitus yli 79,00 € tilauksista
Trustpilotissa arvosanamme on Erinomainen
Langan tiedot
-
- Kategoria:
- Ale
-
- Valmistaja::
- Hobbii
-
- Materiaali:
- 100% Polyester
-
- Paino:
- 300 g
-
- Pituus:
- 120 m
-
- Langanvahvuus:
- Jumbo
-
- Puikkosuositus:
- 10 mm
-
- Neuletiheys:
- 10 x 10 cm = 6 s x 10 krs
-
- Suositeltu virkkuukoukku:
- 12 mm
-
- Virkkaustiheys:
- 10 x 10 cm = 5 s x 6 krs
-
- Pesu:
- Konepesu 40°C / Ei saa silittää / Tasokuivaus
-
- Hashtag:
- #hobbiihoneybunnybig
Nyt on aika ryhtyä luovaksi Honey Bunny Big-langalla. Lupaamme että tästä pehmeämmäksi se ei voi muuttua.
Honey Bunny Big on jumbo-kokoinen velour-lanka joka koostuu 100% polyesterista. Se on ihastuttavan Honey Bunny-lankamme paksumpi versio ja sen väripaletti on erittäin harmoninen. Sen rakenne on silkkisen pehmeää ja sen pinta on kiiltävää.
Sitä voi neuloa 10 mm neulepuikoilla tai virkata 12 mm koukulla. Se sopii helppoihin ja napakoihin silmukoihin. Tämä chenille-lanka on paras ystäväsi kodin sisustusesineiden, kuten pehmeiden tyynyliinojen, vilttien ja puhvien tekoon. Lisäksi sillä voi luoda asusteita kuten myssyjä, kaulahuiveja ja otsapantoja.
Honey Bunny Big on OEKO TEX-sertifioitu ja voit sen ansiosta käyttää lankaa pienten lasten vaatteissa hyvässä mielenrauhassa. Päästä luovuutesi valloilleen ja luo vaatteiden lisäksi heille halittavia hahmoja.
Vinkki: Tee solmu kerän alkuun ja loppuun tai polta langanpäät varovasti jotta kuidut pysyvät yhdessä kun päättelet ne työhösi.
Mitä odotat? Istu alas mukavasti työstämään Honey Bunny Big-lankaa.
Näe kaikki Honey Bunny-versiot täältä: Honey Bunny, Honey Bunny Shine, Honey Bunny Candy ja Honey Bunny Candy Mini
Langalla on OEKO-TEX® sertifikaatti (nro. 2276-367). Lue lisää sertifikaatista täällä https://www.oeko-tex.com/en/
Sanni
Mahtava lanka, aivan ihanan pehmeä ja paksu. Plussaa myös siitä että nopea työstää ison koon vuoksi! Tuli ihanan lämmin ja muhkea pipo.
Nella
Ihanan pehmeä ja helppokäyttöinen lanka!
Alex
Ihan mukava lanka ja todella pehmeä mutt herkästi vetämällä lähtee pörröisyys pois ja jäjelle jää ohut lanka. En suosittele aloittelijalle sillä purkaminen vahingoittaa lankaa. Hyvin olen saanut tehtyä pipon siitä ja en ole vielä varma kestävyydestä :) Se on todella paksua että jos haluaa tehdä jotain pitää ostaa useampi kerä!
It's decent yarn and reeally soft but the only minus is that if you pull it the fluff comes off and it leaves behind thin thread. I wouldn't recommend this to beginners since unraveling work damages the yarn. I've made a beanie out of it but I'm not sure at all about how it will hold up. It's also really think so if you want to make something i recommend buying a few skeins!