Muut vaihtoehdot




Toimitus 6-10 arkipäivää
Toimituskulut alkaen 7,99 €Ilmainen toimitus yli 79,00 € tilauksista
Trustpilotissa arvosanamme on Erinomainen
Langan tiedot
-
- Kategoria:
- Black Friday 2022
-
- Valmistaja::
- Hobbii
-
- Materiaali:
- 100% HB-akryyli
-
- Paino:
- 100 g
-
- Pituus:
- 100 m
-
- Langanvahvuus:
- Bulky
-
- Puikkosuositus:
- 7 mm
-
- Neuletiheys:
- 10 x 10 cm = 11 s x 17 krs
-
- Suositeltu virkkuukoukku:
- 7 mm
-
- Pesu:
- Konepesu 30º / Hellävarainen rumpukuivaus / Ei saa silittää / Tasokuivaus.
-
- Hashtag:
- #hobbiiamigochunky
Amigo Chunky on ihanan paksu ja runsas lanka, joka tuo työhösi kuohkeutta. Se on tuotettu 100% laadukkaasta HB-akryylista, ja sen laaja sävyjen valikoima kutsuu luovuutta.
HB on lyhenne sanoista High-bulk. Se on yksi tuotannon muoto, jossa kosteuden ja paineen avulla kuidut painautuvat toisiaan vasten ja taittuvat, näin saaden lisää kuohkeutta. Tuloksena on kevyt ja pehmeä lanka, jonka on paitsi helppo työstää, myös lempeä ihoa vasten.
Suurten, pörröisten 100 gramman kerien avulla saat nopeasti työn aikaiseksi. Amigo Chunky on parhaimmillaan 7 mm puikoilla/virkkuukoukulla ja siitä ylöspäin. Se on siksi ideaali paksujen puseroiden, villatakkien, peittojen tms. Luomiseen. Ilmava lanka pitää huolen siitä, että työstä ei tule liian painava.
Amigo-langan voi konepestä 30°C-asteessa, täydellinen jokapäiväiseen käyttöön. Väri ja muoto pysyvät hyvinä pesusta toiseen. Jos et siedä villa, tai muista syistä et käytä eläinperäisiä kuituja, voit huoletta korvata ne Amigo-langalla ja saada pehmeän ja kauniin tuloksen.
Langalla on OEKO-TEX® sertifikaatti (nro. 2076-311). Lue lisää sertifikaatista täällä https://www.oeko-tex.com/en/
Löydät ohjeet langalle/tuotteelle täältä: Ohjeet (9)
Jasmine
Todella hyvä lanka huiveihin! Ihanan pehmeä ja isoilla puikoilla tulee nopeasti valmista. Langan laatu myös täysi 10, olen neulonut 6 kerää, kolmessa värissä, eikä ainuttakaan solmua tai paksuuden vaihtelua vielä ole tullut vastaan, jälki on todella siistiä.
Sari
Sain yllätyspussista. Työ eteni todella nopeasti. Lanka oli miellyttävä käyttää,kuohkea. Mukavan muhkea. Pidin langasta. Tulen tilaamaan vielä muita värejä.
Heta
Lanka on miellyttävän tuntuinen. Suurikin työ valmistuu nopeasti isolla koukulla virkatessa. Suuri plussa kattavasta värivalikoimasta!
Daria
Lanka on hyvin mielyttävän tuntoinen. Lanka ei myöskään haise pahalle. Plussaa langan pehmeydestä ja paksuudesta. Aivan ihana!
SATU
Miellyttävä lanka kuljettaa sormissa ja Chunkylla valmistuu isompikin tuote nopeasti.
Jaa kuvia valmiista projekteista Amigo Chunky
Auta muita löytämään sopivin lanka tuleviin projekteihin.
Jaa kuvia omista projekteista jotka olet neulonut tai virkannut tällä langalla.
Lataamalla kuvan Hobbiin sivuille vakuutat että sinulla on tekijänoikeudet kuvaan ja annat Hobbiille oikeuden käyttää kuvaa markkinointitarkoituksissa sekä omilla että ulkoisilla verkkosivuillaan mukaan lukien sosiaalisen median. .